KATEDRA INFORMATYKI
Serdecznie zapraszamy studentów, absolwentów oraz wszystkich chętnych na wykład w ramach serii Nowoczesne Technologie w informatyce.
Powszechne błędy i ich wpływ na proces tworzenia aplikacji - błędy wobec ludzi, procesu, produktu, technologii.
Prelegent: Sebastian Łuczak, Samsung
Gdzie? Politechnika Opolska, ul Prószkowska 76, budynek 5, sala 114, 1 piętro.
Kiedy? 9 maja 2024, w godzinach 13:45 – 15:30
Serdecznie zapraszamy!
 
Trochę więcej o Sebastianie:
Absolwent makrokierunku WEiTI Politechniki Warszawskiej.
• 5 lat doświadczenia w branży AAA game development
• >10 lat doświadczenia jako inżynier oprogramowania
• > 5 lat w roli lidera
• hobby po godzinach: pisanie i fotografia
 
Wykład w formie hybrydowej - zapraszamy Studentów i inne zainteresowane osoby dna Politechnikę Opolską, budynek P5, sala 114, 1 piętro - lub zdalnie.
 

Z wielkim żalem zawiadamiamy, że odszedł dr inż. Artur Smolczyk, wieloletni, ceniony pracownik naszej Katedry Informatyki.
Kolega, z którym prowadziliśmy długie dyskusje, wykładowca i dydaktyk, który wychował pokolenia pasjonatów algorytmiki, opiekun studenckiego koła naukowego TeamBit, którego studenci brali udziały i organizowali liczne mistrzostwa w programowaniu zespołowym, opiekun praktyk studenckich, pasjonat podróży, żeglarz,
a przede wszystkim - zawsze uśmiechnięty i życzliwie nastawiony do wszystkich człowiek.

Będzie nam Go bardzo brakowało.
Rodzinie i Bliskim składamy szczere kondolencje. 

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się w dniu 28.03.2023 (czwartek) o godzinie 11:00 w kaplicy cmentarnej w Tarnowie Opolskim.


Wiadomości Uczelniane: https://po.edu.pl/odszedl-dr-inz-artur-smolczyk/

Miło nam poinformować, że w ramach aplikowania o książkę wydawnictwa Sekurak "Wprowadzenie do bezpieczeństwa IT" dla uczelni dr inż. Anna Zatwarnicka dostała dla naszych studentów kierunku Informatyka na Politechnice Opolskiej kod zniżkowy -10% na wszystkie warianty zakupu książki w sklepie Sekuraka: stud-10
 
Sprzedano już ponad 8500 egzemplarzy książki.
Współautorem i współpomysłodawcą jest Tomek Turba.
Z Politechniką związanych jest dwóch autorów rozdziałów: wspominany Tomek Turba oraz Pan Wiktor Sędkowski, nasi doktoranci.
Gratulujemy!
 

Serdecznie zapraszamy studentów, absolwentów oraz wszystkich chętnych na wykład w ramach serii Nowoczesne Technologie w informatyce.
Devops - po co i dlaczego.
Prelegent: Krystian Sobolewski
Gdzie? Politechnika Opolska, ul Prószkowska 76, budynek 5, sala 114, 1 piętro.
Kiedy? 7 grudnia 2023, w godzinach 16:20 - 18:10.
Serdecznie zapraszamy!

Devops - po co i dlaczego.

Krystian Sobolewski - Z ponad 7-letnim doświadczeniem jako backend developer, a także 3-letnim w obszarze DevOps, pasjonuję się kodem jak i procesami. Dzielę się praktycznymi wskazówkami, aby technologia działała jak dobrze naoliwiona maszyna. Regularnie prowadzę wewnętrzne spotkania firmowe, na których omawiam nie tylko nowości technologiczne, lecz także dzielę się doświadczeniem i wspólnie rozwijamy umiejętności. Zapraszam do świata kodu, gdzie każda linia to nowa, fascynująca przygoda!

Niezmiernie miło nam poinformować, że przez wydawnictwo Helion i firmę Videopoint został wydany kurs autorstwa Pana dr inż. Mariusza Goli, pracownika Katedry Informatyki.

Kurs online na temat Microsoft Azure, pod tytułem „Microsoft Azure. Kurs video. Zacznij przygodę z chmurą obliczeniową”.

Link do kursu: https://videopoint.pl/kurs/microsoft-azure-kurs-video-zacznij-przygode-z-chmura-obliczeniowa-mariusz-gola,vmsazz.htm

Serdecznie zapraszam do sprawdzenia. Obecnie (5.12.2023) kurs jest na 4 pozycji Bestsellery Videopoint – Top 20. Gratulujemy!

#Azure #KursOnline #ChmuraObliczeniowa #RozwójUmiejętności

O kursie
Obierz kurs na... chmurę

Chmura obliczeniowa to taki model przetwarzania danych, w którym podczas pracy z danymi korzysta się z usług zewnętrznych, dostarczanych przez usługodawcę. Eliminuje to konieczność zakupu wielu licencji, instalowania oprogramowania i administrowania nim. Do zasobów można się dostać z dowolnego urządzenia umożliwiającego zalogowanie się do chmury. Gdy mowa o biznesie, warto podkreślić, że chmura obliczeniowa pozwala na elastyczność i skalowalność, które są kluczowe dla szybkiego dostosowywania się do zmieniających się potrzeb przedsiębiorstwa. Dzięki temu koszty infrastruktury IT mogą być optymalizowane, a zasoby dostępne w czasie rzeczywistym.

Mariusz Gola – specjalizuje się w tematyce technologii chmurowych Microsoft Azure, sieci komputerowych, programowaniu w języku Python i PowerShell, a także w systemach zarządzania bezpieczeństwem informacji (SZBI). Pracuje jako adiunkt na Politechnice Opolskiej, w Katedrze Informatyki. Stopień doktora w dyscyplinie informatyka uzyskał na Politechnice Wrocławskiej. Prowadzi zajęcia z takich przedmiotów jak rozwiązania chmurowe, zarządzanie chmurą, administracja infrastrukturą sieciową przedsiębiorstwa, sieci komputerowe. Z tego zakresu szkoli klientów czołowych firm szkoleniowych w Polsce. Zajmuje się doradztwem i wdrożeniami. Posiada między innymi certyfikaty Microsoft Certified Trainer i Cisco Certified Academy Instructor, jak również szereg certyfikatów z zakresu technologii firmy Microsoft, jest też certyfikowanym (IRCA) audytorem wiodącym normy EN ISO/IEC 27001:2017. Interesują go zagadnienia związane z SI, a także tematyka dotycząca programowania. W wolnym czasie jeździ na rowerze, uprawia trekking i żeglarstwo morskie.

Miło nam poinformować, że 22 listopada 2023 rozprawę doktorską obronił Pan Marek Machaczek, pracownik Katedry Informatyki.
Temat rozprawy to: „Analiza efektywności równoległych implementacji wybranych algorytmów optymalizacji statycznej”.
Promotor rozprawy: dr hab. inż. Jan Sadecki
Recenzenci:
dr hab. inż. Jerzy Baranowski, prof.uczelni – AGH w Krakowie
prof. dr hab. inż. Stefan Domek - Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny.
Serdecznie gratulujemy!
 
 
 
Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji naukowej pt. "Information Technologies: Theoretical and Applied Problems (ITTAP-2023) 2023", która jest organizowana przez Wydział Systemów Informatycznych i Inżynierii Oprogramowania Tarnopolskiego Narodowego Uniwersytetu Technicznego (Ukraina) oraz Wydział Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki Politechniki Opolskiej (Polska).
Nasza konferencja odbędzie się w formie online, co daje wszystkim zainteresowanym możliwość udziału bez względu na lokalizację.
Serdecznie zapraszamy zarówno naszych Pracowników, Doktorantów, jak i Studentów do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu.
 
Terminy i ważne informacje:
Data konferencji: 22-24 listopada 2023
Link do strony konferencji: https://ittap.tntu.edu.ua/
 
Konferencja ITTAP-2023 to doskonała okazja do inspiracji, wymiany wiedzy i doświadczeń z dziedziny technologii informatycznych oraz do nawiązania kontaktów naukowych.
Niezależnie od tego, czy jesteście naukowcami, pracownikami naukowymi, czy studentami zainteresowanymi nowoczesnymi technologiami, ta konferencja jest dla Was doskonałą okazją do rozwoju w dziedzinie informatyki.
 
Prosimy o zapoznanie się z szczegółami na stronie konferencji. Tam znajdziecie informacje na temat rejestracji, programu konferencji oraz prelegentów.
Mamy nadzieję, że licznie do nas dołączycie i wspólnie stworzymy inspirującą i owocną przestrzeń do dyskusji i nauki.
 
Zapraszamy do udziału i dzielenia się tą wiadomością ze swoimi kolegami i koleżankami!
 
Bezpośredni link do programu konferencji: https://ittap.tntu.edu.ua/.../11/program_ITTAP-2023_1-1.pdf