INSTYTUT INFORMATYKI

Czerwony, zielony, refaktoryzacja - czyli testowanie aplikacji technika TDD

Już jutro o 16:30 w P3-010 koło naukowe iGroup ma kolejną prelekcję dla studentów kierunku informatyka i wszystkich chętnych! Tym razem poruszony zostanie temat testowania aplikacji. Dowiecie się jakie są typy oraz poziomy testów. Będzie również kodowanie na żywo, a całość zostanie zakończona dyskusją na temat projektu grupowego, który koło chce rozpocząć.

Szczegóły w wydarzeniu na FaceBooku

Jesteśmy uczelnią dobrze dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
Dostosowujemy budynki i sale wykładowe. Nasi Wykładowcy i pozostali pracownicy Politechniki Opolskiej wspierają niepełnosprawnych studentów w zdobywaniu wiedzy i wymarzonego zawodu.
Nowy "Akademicki kwadrans" TVP3 Opole, a w nim:

  • nowy Samorząd Studencki Politechniki Opolskiej,
  • od 5:27 znajduje się materiał o pasji jednego z naszych studentów z Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki, naszego studenta 3 roku kierunku informatyka. Pan Michael Jonek uprawia kolarstwo szosowe, jest członkiem IKS FENIKS OPOLE.

Studencki kwadrans TVP 3 Opole materiał filmowy

19 października 2018 roku w II Kampusie Politechniki Opolskiej gościliśmy Przedstawicieli Uniwersytetu Jiangxi w Chinach.
Goście zwiedzili laboratoria Instytutu Informatyki, m.in. laboratorium sieci komputerowych CISCO, laboratorium systemów wbudowanych prowadzone przez dr inż. Michała Podporę oraz laboratorium programowania prowadzone przez dr hab. inż. Krzysztofa Zatwarnickiego.


Link do Galerii zdjęć z wizyty w serwisie Politechniki Opolskiej

wizyta Gości z Uniwersytetu w Jiangxi, Chiny

 

foto: Sławoj Dubiel, Politechnika Opolska

18 października 2018 roku w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery Politechnika Opolska licznie gościła uczniów szkół średnich. Pracownicy Instytutu Informatyki zaangażowani byli w prowadzenie:

  • wykładów: dr inż. Anna Zatwarnicka "Informatyk 2in1: zawód i hobby",
  • oraz warsztatów: dr inż. Mariusz Sobol z grafiki komputerowej i dr inż. Anna Zatwarnicka z programowania gier.

Uczniowie byli dociekliwi i bardzo zaangażowani w zajęcia. Dziękujemy! Zapraszamy na studia!


Link do artykułu w NTO
Ogólnopolski Tydzień Kariery

foto: Sławoj Dubiel, Politechnika Opolska

Z przyjemnością pragniemy poinformować, że ruszają w naszym Instytucie Informatyki studia podyplomowe "Informatyka śledcza". Studia te są nową odsłoną odbywających się do tej pory studiów podyplomowych pod nazwą "Informatyka z elementami informatyki śledczej". Rekrutacja na studia prowadzona jest do 31 października 2018r.

Z przyjemnością pragniemy poinformować, że rusza w naszym Instytucie Informatyki oficjalna Akademia Redhata. Zajęcia będą realizowane zarówno w planie studiów jak i dodatkowych zajęć : RH124-EN-SG-H Red Hat System Administration I,  RH134-EN-SG-H Red Hat System Administration II,  RH254-EN-SG-H Red Hat System Administration III jak również Red Hat OpenStack Administration I i II. RedHat jest światowym liderem rozwiązań z zakresu systemów operacyjnych Linux, platform wirtualizacyjnych i chmurowych. Kierownikiem  i Instruktorem Akademii RedHat jest mgr inż. Jakub Wojtanowski.