KATEDRA INFORMATYKI

Studenckie Koło Naukowe Grupa .NET PO powstało ponad 10 lat temu z inicjatywy studentów studiów niestacjonarnych. .NET w nazwie określa zainteresowania studentów zrzeszonych w Kole Naukowym. Przez wiele lat studenci zajmowali się zagadnieniami skupionymi wokół technologii .NET, czyli programowaniem aplikacji desktopowych oraz webowych, projektowaniem i programowaniem gier. Koło Naukowe skupia programistów oraz osoby chcące nauczyć się projektowania oraz programowania aplikacji i gier. Studenci pracują ze środowiskiem .NET, uczą się zaawansowanych mechanizmów języka programowania C#, testowania, pracy z serwerami wersji, ale również technologii front-end. Co roku prowadzone są warsztaty z języka programowania C#, projektowania oraz programowania gier w środowisku Unity, projektowania oraz programowania serwisów webowych.

W ramach Koła Naukowego Grupa .NET PO działa Grupa Junior .NET PO, dedykowana dla uczniów szkół średnich, którzy chcieliby zacząć swoją przygodę z programowaniem. Uczniowie uczą się od podstaw programowania w C# i szybko przechodzą do zagadnień bardziej zaawansowanych.

Koło Naukowe współpracuje z licznymi firmami z branży IT. Przedstawiciele firm prowadzą wykłady oraz warsztaty dla studentów z Koła oraz studentów informatyki i kierunków pokrewnych. Grupa .NET PO organizuje technologiczne konferencje studenckie IT Academic Day oraz Dni IT, jak również wspiera organizowanie Opolskiego Maratonu Programowania PiastCode.

W roku akademickim 2017/2018 Przewodniczącym Koła jest Bartosz Dziurzyński, a zastępcą Tomasz Bernat - obaj są studentami 3 roku i studiują informatykę.

Opiekunem Koła jest dr inż. Anna Zatwarnicka.

Najłatwiej znaleźć na Facebook Grupa .NET PO: https://web.facebook.com/GrupaNETPO/  oraz Junior .NET PO: https://web.facebook.com/JuniorNETPO/

I jeszcze chwila na reklamę: chcesz poznać zagadnienia IT, mieć pasjonującą i dobrze płatną pracę i grupę pozytywnie zakręconych technologicznie ludzi? Dołącz do nas! Zapraszamy.