KATEDRA INFORMATYKI

Studenckie Koło Naukowe TeamBit powstało w listopadzie 2007 roku. Opiekunem koła jest dr inż. Artur Smolczyk. Głównym celem Koła jest pogłębianie wiedzy i umiejętności w zakresie rozwiązywania problemów algorytmicznych oraz doskonalenie technik programowania. Spotkania Koła mają formę treningów przed zawodami programistycznymi, w których chętni członkowie Koła starają się godnie reprezentować Politechnikę Opolską:

SKN TeamBit jest organizatorem Otwartych Mistrzostw Opola w Programowaniu Zespołowym – zawodów, które są dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych (nie tylko opolskich) okazją do wypróbowania umiejętności zespołowego rozwiązywania problemów informatycznych i algorytmicznych. Zawody stwarzają także możliwość promowania studiów informatycznych na naszej Uczelni. Zawody odbywają się co rok w kwietniu. W 2018 roku planowana jest ich jubileuszowa – dziesiąta edycja.

Strona internetowa Koła: http://teambit.po.opole.pl/

Adres email Koła: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.