KATEDRA INFORMATYKI

Niezmiernie miło nam poinformować, że przez wydawnictwo Helion i firmę Videopoint został wydany kurs autorstwa Pana dr inż. Mariusza Goli, pracownika Katedry Informatyki.

Kurs online na temat Microsoft Azure, pod tytułem „Microsoft Azure. Kurs video. Zacznij przygodę z chmurą obliczeniową”.

Link do kursu: https://videopoint.pl/kurs/microsoft-azure-kurs-video-zacznij-przygode-z-chmura-obliczeniowa-mariusz-gola,vmsazz.htm

Serdecznie zapraszam do sprawdzenia. Obecnie (5.12.2023) kurs jest na 4 pozycji Bestsellery Videopoint – Top 20. Gratulujemy!

#Azure #KursOnline #ChmuraObliczeniowa #RozwójUmiejętności

O kursie
Obierz kurs na... chmurę

Chmura obliczeniowa to taki model przetwarzania danych, w którym podczas pracy z danymi korzysta się z usług zewnętrznych, dostarczanych przez usługodawcę. Eliminuje to konieczność zakupu wielu licencji, instalowania oprogramowania i administrowania nim. Do zasobów można się dostać z dowolnego urządzenia umożliwiającego zalogowanie się do chmury. Gdy mowa o biznesie, warto podkreślić, że chmura obliczeniowa pozwala na elastyczność i skalowalność, które są kluczowe dla szybkiego dostosowywania się do zmieniających się potrzeb przedsiębiorstwa. Dzięki temu koszty infrastruktury IT mogą być optymalizowane, a zasoby dostępne w czasie rzeczywistym.

Mariusz Gola – specjalizuje się w tematyce technologii chmurowych Microsoft Azure, sieci komputerowych, programowaniu w języku Python i PowerShell, a także w systemach zarządzania bezpieczeństwem informacji (SZBI). Pracuje jako adiunkt na Politechnice Opolskiej, w Katedrze Informatyki. Stopień doktora w dyscyplinie informatyka uzyskał na Politechnice Wrocławskiej. Prowadzi zajęcia z takich przedmiotów jak rozwiązania chmurowe, zarządzanie chmurą, administracja infrastrukturą sieciową przedsiębiorstwa, sieci komputerowe. Z tego zakresu szkoli klientów czołowych firm szkoleniowych w Polsce. Zajmuje się doradztwem i wdrożeniami. Posiada między innymi certyfikaty Microsoft Certified Trainer i Cisco Certified Academy Instructor, jak również szereg certyfikatów z zakresu technologii firmy Microsoft, jest też certyfikowanym (IRCA) audytorem wiodącym normy EN ISO/IEC 27001:2017. Interesują go zagadnienia związane z SI, a także tematyka dotycząca programowania. W wolnym czasie jeździ na rowerze, uprawia trekking i żeglarstwo morskie.