KATEDRA INFORMATYKI

Zapraszamy na ogólnodostępne wykłady "Gdy świat rośnie, zmieniają się techniki", które odbędą się 24 marca 2023 roku, w godzinach 16.00-18.00 na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach w ramach wydarzenia „Dobre Praktyki Tworzenia Oprogramowania” (DPTO)  

„Dobre Praktyki Tworzenia Oprogramowania” to cykl wykładów, podczas których praktycy z firmy
Future Processing dzielą się z uczestnikami swoją wiedzą i prezentują różne aspekty pracy projektowej. Celem wydarzenia jest dbanie o wszechstronny rozwój studentów i absolwentów kierunków technicznych oraz promocja wiedzy technologicznej. Projekt, podobnie jak w poprzednich edycjach, realizowany jest na Politechnice Śląskiej.

W tym roku uczestnicy dowiedzą się więcej na temat procesu uczenia się w kontekście inżynierii oprogramowania, o znaczeniu QA w świecie wartości biznesowych, jak hurtownie danych pomagają w podejmowaniu decyzji biznesowych a stosowanie odpowiednich technik SQL wpływa na czas wykonywania zapytań, a także - jak radzić sobie z projektami o wysokiej złożoności.

Pełny opis wykładów dostępny na stronie.

Wydarzenie są darmowe, ale konieczny jest zapis za pośrednictwem strony www.dpto.pl.

Organizatorem cyklu DPTO jest firma Future Processing, firma technologiczna z Gliwic, biorąca udział w wielu kluczowych dla informatyki przedsięwzięciach, nawiązując przy tym współpracę z uczelniami wyższymi w obszarze rozwoju, badań i edukacji.